Hakkımızda

Hikayemiz, 1984 yılında Fındıklı/İstanbul’da Neslihan ve Resul Aytemür’ün kurduğu ufak bir kırtasiye dükkanında başlamaktadır...

İsmi Akademililer olan bu dükkanın en önemli özelliği, İstanbul’un her türlü sanatsal malzemeyi satan ilk dükkanlarından biri olmasıdır. Bu dükkan kısa süre içinde döneminin en usta ressamlarının, heykeltıraşlarının, yazarlarının uğrak noktası ve buluşma yeri haline gelmiştir. Bunun yanı sıra dükkanın en ünlü özelliği ise döneminin güzel sanatlar fakültesi öğrencilerinin ihtiyaç duydukları tüm sanatsal malzemelere uygun fiyata ulaşabildikleri bir adres olmasıdır.

1998 yılına geldiğimizde bu küçük dükkan büyük çabalarla, bugün hala Balo Sokak’ta bulunan Akademilier Sanat Merkezi haline gelmiştir. Ressam Resul Aytemür’ün kendi atölyesi dahil, pek çok sanatçı atölyesinin bulunduğu ve bir sanat galerisini de içinde barındıran bu merkez günümüze kadar hala usta sanatçıların sanat severlerle ve genç öğrencilerle buluşma noktası olmayı sürdürmektedir.

Günümüzde bu eskiden gelen geleneğin verdiği tecrübeyle Akademililer, Depo Art olarak tekrar sanat severlerle buluşmaya hazırdır. İlk günkü heyecanımızla ve bu işin ilklerinden olmanın verdiği deneyimle siz sanat severlere en uygun, en kaliteli ve en iyi hizmeti sunmak Aytemür ailesi olarak görevimizdir. 

Sanatsal yolculuğunuzda her zaman yanınızda olmak dileğiyle...

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.